Trauma Releasing Exercises

Dr David Berceli

 Dr David Berceli jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie pracy z traumą i psychoterapeutą bioenergetycznym. W ciągu ostatnich 22 lat pracował w ponad stu krajach, prowadząc warsztaty leczenia skutków traumy. David Berceli uznaje ciało za największego sprzymierzeńca w procesie leczenia traumy. Kluczem do zdrowia w leczeniu jest uaktywnienie naturalnych mechanizmów odzyskiwania równowagi fizycznej, które bezpośrednio przekazują ciału informację, że zagrożenie minęło i ciało może powrócić do stanu spokoju i odprężenia.

Od 1994 roku David Berceli jest psychoterapeutą CBT w Analizie Bioenergetycznej, w Międzynarodowym Instytucie Analizy Bioenergetycznej. Rozwinął podejście analityczne Analizy Bioenergetycznej poprzez połączenie wglądu w procesie psychoterapii z wrażliwością ciała, w swojej pracy podkreśla jedność ciała, umysłu i ducha zdeterminowanych psychosomatycznymi wzorcami napięć w ciele.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentem w różnych, nawet najodleglejszych i słabo rozwiniętych kulturach świata, umożliwiło mu opracowanie zestawu ćwiczeń (TRE) z ang. trauma releasing exercises, czyli ćwiczeń, które uwalniają traumę, stres i emocje. Rozwinął i rozpowszechnił programy leczenia traumy poprzez organizację warsztatów terapeutycznych i szkoleniowych na całym świecie, programy edukacji o traumie i superwizji w celu wykształcenia personelu zawodowego zajmującego się leczeniem skutków traumy. Jest założycielem Organizacji Leczenia Traumy i Ochrony Zdrowia oraz międzynarodowym coachem d/s traumy . Zaprojektował, zorganizował oraz wprowadził całościowy program leczenia traumy i zarządzania stresem dla Międzynarodowych Organizacji Humanitarnych, Rządowych i Pozarządowych (NGO). Prowadził szkolenia i superwizję dla osób zajmujących się ochroną zdrowia i działaniem na rzecz leczenia traumy w wielu krajach. Pracował z młodzieżą postrzeloną w masakrze na wyspie Utoya w Norwegii, z ofiarami tsunami w Japoni, trzęsienia ziemi w Chinach, żołnierzami wracającymi z misji z Afganistanu, Iraku, z ofiarami PTSD w Sudanie, Etiopii, Kenii.

Dr David Berceli jest doktorem nauk społecznych, magistrem teologii, arabistyki i islamistyki. Posiada certyfikat w obszarze traumatologii, jest naturoterapeutą i instruktorem terapii naturalnych i masażu.

Obszary specjalizacji:

 • zespół stresu pourazowego; komunikacja bez przemocy, interwencja kryzysowa
 • terapia indywidualna i grupowa w analizie bioenergetycznej
 • rozwinięcie i wdrożenie programu dotyczącego świadomości i leczenia traumy
 • edukacyjne i somatyczne techniki psychoterapii
 • wprowadzenie programów radzenia sobie ze stresem i traumą (ambasady i konsulaty)
 • opracowanie programów wychodzenia z traumy w organizacjach izraelskich i palestyńskich
 • działanie na rzecz pracowników opieki społecznej, wspomaganie ich działań celem zmniejszenia stresu powstającego w wyniku wykonywania przez nich pracy zawodowej z jednostkami i społecznościami, które przeżyły traumę
 • superwizja psychoterapeutów, pracowników opieki społecznej, psychologów i personelu paramedycznego
 • pomoc osobom uzależnionym od alkoholu
 • pomoc skierowana dla ofiar wojny
 • wdrożenie technik masażu typu: masaż osteopatyczny, psychoterapeutyczny, neuromięśniowy i szwedzki
 • promowanie podejścia integracji ciała, umysłu i ducha w rozwiązywaniu problemów natury psychicznej
 • negocjator w konfliktach kryzysowych

[źródło: http://www.analizabioenergetyczna.org ]

Więcej informacji:

http://traumaprevention.com/

http://www.bercelifoundation.org/